Przebudowa ostatniego odcinka promenady, budowa placu zabaw przy ulicy Dubois i świetlicy na osiedlu Ogrody. To tylko część inwestycji jakie w tej chwili są realizowane na terenie miasta. Wszystkie prace idą zgodnie z planem.

W tym roku miasto zaplanowało wiele inwestycji. I wile z nich jest już w trakcie realizacji. Do takich należy budowa sali gimnastycznej przy Szkole podstawowej nr 5 oraz przebudowa placu zabaw przy ulicy Dubois, który już zaczął zmieniać swoje oblicze. Cały teren został ogrodzony oraz zdemontowano stare zabawki.

Trwają także prace wykończeniowe przy budowie świetlicy oraz filii biblioteki na osiedlu Ogrody.

Postępują również prace przy jednej z większych inwestycji w naszym mieście, czyli ostatnim odcinku promenady - od skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Fredry do Ośrodka Arka i Ekoparku. Trwają prace przy przygotowaniu nawierzchni pod ścieżkę rowerową.

A już 5 maja nastąpi otwarcie kopert w przetargu na remont ulicy Zdrojowej. To najtrudniejsza inwestycja drogowa z jaką przyszło nam się mierzyć, mówi Anna Mieczkowska. Przebudowa Zdrojowej ma się rozpocząć wcześniej niż początkowo zakładano, także remont będzie musiał odbywać się w sezonie. Wymuszają to zapisy Polskiego Ładu, z którego miasto otrzymało ponad 13 milionów dofinansowania.

A 9 maja ma nastąpić rozstrzygniecie przetargu na przebudowę ulicy Armii Krajowej. Na wykonanie tej inwestycji miasto również otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych. W ramach inwestycji zostanie wyremontowany cały odcinek Armii Krajowej, pomiędzy ulicą Dworcową i Łopuskiego. Powstanie także nowe rondo.

 

Komentarze  
+10 # kołobrz 2022-04-27 15:15
zdemontowano stare zabawki na placu zabaw na ul. Dubois. Gdzie te zabawki zostaną zamontowane? Może uzupełnić nimi ogródek Jordanowski?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook