Skradzionego w Holandii peugeota partnera o szacunkowej wartości 48 tys. zł odzyskali w Kołobrzegu funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Samochodem podróżowało dwóch Polaków w wieku 25 i 27 lat oraz obywatelka Białorusi.

Strażnicy graniczni ustalili w Systemie Informacyjnym Schengen, że peugeot został skradziony 8 kwietnia w Holandii. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa auto zabezpieczono, a wszystkie osoby przewieziono do pomieszczeń służbowych celem ich przesłuchania. Cudzoziemkę przesłuchano w charakterze świadka, zatrzymano natomiast 25 i 27-latka, których przesłuchano jako podejrzanych. Przedstawiono im zarzuty kradzieży oraz przywłaszczenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Po przeprowadzeniu czynności procesowych podejrzanych zwolniono. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Straż Graniczna w Kołobrzegu.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook