Miasto uspakaja, ale to może być trudny sezon. Trudny dla kierowców. Wszystko przez remonty dróg. Przed nami przebudowa Zdrojowej, Kasprowicza, Armii Krajowej i Myśliwskiej.

Prezydent i starosta podpisali umowy na dofinansowanie przebudowy ulic Armii Krajowej i Myśliwskiej. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg miasto otrzyma ponad 2 mln 200 tysięcy złotych, powiat ponad 1 mln 100 tysięcy. 

Miasto ogłosiło już przetarg na remont Armii Krajowej i 9 maja, w poniedziałek nastąpi otwarcie ofert. Starostwo przetarg ogłosi w najbliższych dniach. Co to oznacza? Obie inwestycje będę realizowane latem. 

Przebudowa Armii Krajowej na odcinku od ul. Dworcowej do Łopuskiego może ruszyć w połowie czerwca. Z kolei ul. Myśliwska, której remont wykona powiat, obejmuje nie tylko odcinek od przejazdu kolejowego do ronda Solidarności, ale także teren obok. I właśnie na dojeździe do bloków rozpoczną się prace.

Będąc na Myśliwskiej nie sposób nie wspomnieć o Zdrojowej i Kasprowicza, na którą miasto otrzymało 13 mln zł dofinansowania z programu Polski Ład. Chociaż dzisiaj nie wiadomo jeszcze jaki będzie termin rozpoczęcia prac, to miasto już wcześniej informowało o tym, że trzeba się liczyć z utrudnieniami w sezonie.

 
Komentarze  
+2 # Marek Rezler 2022-05-07 20:27
Ruch samochodów w porcie miał być ograniczony i co pani Prezydent?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Piotrek 2022-05-09 21:20
Cytuję Marek Rezler:
Ruch samochodów w porcie miał być ograniczony i co pani Prezydent?


Pytaj sie Tamborskiego, to starosta decyduje o organizacji ruchu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Turysta 2022-05-09 09:21
Następny, który chce wszystko ograniczać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Olo 2022-05-09 12:58
Prezydentową nie ma nic do gadania jeżeli chodzi o zamykanie czego kolwiek tym bardziej portu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook