Na przełomie lutego i marca w jednym z kołobrzeskich sklepów spożywczych doszło do kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali wszystkie trzy osoby mające związek z tą sprawą.

Kołobrzescy policjanci prowadzili czynności w sprawie zgłoszenia dotyczącego kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego. Sprawcy pod osłoną nocy uszkodzili dolną cześć drzwi i weszli do pomieszczenia. Ich łupem padły alkohol, papierosy, telefon komórkowy i sejf z gotówką w środku. Łączne straty wyniosły ponad 7,5 tysiąca złotych.

Dzięki wnikliwej analizie nagrań z kamer monitoringu funkcjonariusze ustalili, że sprawcy przyjechali i odjechali samochodem osobowym. Kierowca pojazdu podjechał w pobliże dyskontu, wysadził pozostałą dwójkę i cierpliwie czekał, aż dokonają kradzieży i wrócą, po czym odjechał. Wytężona praca operacyjna oraz zebrane dowody pozwoliły policjantom na dokonanie zatrzymania i przedstawienie zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem dwóm mężczyznom. Trzeci ze sprawców został zatrzymany poza granicami powiatu kołobrzeskiego za inne przestępstwo i wkrótce usłyszy zarzuty.

O losie mężczyzn będzie decydował sąd, za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduję karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook