W powiecie kołobrzeskim doszło do dwóch poważnych wypadków z udziałem rowerzystów. W wyniku pierwszego zdarzenia rowerzysta doznał złamania żeber, drugie zdarzenie było znacznie groźniejsze, poszkodowany w stanie ciężkim i z wieloma obrażeniami trafił do szpitala.

Funkcjonariusze kołobrzeskiej drogówki pilnie interweniowali z powodu dwóch groźnych wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Grzybowie, gdzie kierująca pojazdem osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście.

W wyniku uderzenia pojazdu w jednoślad mężczyzna spadł i doznał złamania dwóch żeber. Kobieta była trzeźwa, a jej prawo jazdy zostało zatrzymane. W wyniku wstępnych ustaleń sprawcą drugiego zdarzenia w Charzynie także był kierujący pojazdem osobowym, który na prostym odcinku drogi uderzył w jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Uderzenie było na tyle silne, że kierujący stracił przytomność i do szpitala w stanie ciężkim zabrał go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowcy osobówki została pobrana krew do dalszych badań zarówno na obecność alkoholu, jak i narkotyków oraz zatrzymane uprawnienia.

Dalsze postępowanie w obu sprawach prowadzi kołobrzeska policja, sprawcom za spowodowanie wypadków drogowych grozi 3 lata pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Przestrzeganie obowiązujących przepisów i stosowanie się do znaków może uratować zdrowie lub życie, szczególnie wtedy gdy dojdzie do zdarzenia rower-pojazd.

Komentarze  
+2 # Samochodoza 2022-05-12 21:51
Kierowcy samochodów zawsze muszą udowodnić, że mają pierwszeństwo, nawet jeśli przepisy mówią inaczej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook