Radni Komisji Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych nie chcą zmiany nazwy Bulwaru Jana Szymańskiego. To odpowiedź na sugestię Instytutu Pamięci Narodowej by przeanalizować zasadność tej nazwy, bo patron bulwaru był komunistycznym działaczem.

Nazwanie nadmorskiego bulwaru imieniem Jana Szymańskiego może stać w sprzeczności z zapisami ustawy o zakazie propagowania komunizmu oraz innego ustroju totalitarnego. Takie stanowisko Instytutu Pamięci Narodowej wpłynęło do RM w kwietniu. IPN sugerował by radni  przeanalizowali zasadność tej nazwy.

Jan Szymański był działaczem komunistycznym. To nie ulega wątpliwości. I to przypomniał radnym IPN. Ale to osoba niezwykle zasłużona dla Kołobrzegu, co zauważają w swoich pismach skierowanych do radnych, prezydent miasta i pracownicy PŻB. To założyciel Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, jeden z inicjatorów utworzenia Technikum Rybołówstwa Morskiego. 

Nie będziemy ponownie rozpatrywać nazwy bulwaru. Zostaje wszystko bez zmian – powiedziała nam przewodnicząca komisji Małgorzata Grotto. Tylko jedna osoba wstrzymała się od głosu. Pozostali członkowie tej komisji nie chcieli zmian.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn