Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w otwarciu sezonu żeglarskiego w Kołobrzegu, które odbędzie się w dniach 27-29 maja (piątek - niedziela) w Porcie Jachtowym przy ul. Warzelniczej 1.

Weekend pełen wrażeń zacznie się już w piątek koncertem szantowym Grupy Folkowej Formacja, który odbędzie się w Reducie Morast.

W sobotę zaplanowano rozpoczęcie Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w klasie Laser, a także regat "Trzy Perły", które równo o godzinie 9.00 zaczną pierwszy wyścig z wysokości linii Molo. Dla najmłodszych żeglarzy odbędą się regaty "Optymistyczny Kołobrzeg". Zmagania zawodników będzie można podziwiać z redy Portu Kołobrzeg oraz wzdłuż plaży wschodniej.

O godzinie 12.00 rozpocznie się część oficjalna otwarcia sezonu żeglarskiego, w programie zaplanowano ceremonię żeglarską, złożenie kwiatów przy pomniku "Tym, co zginęli na morzu", a także odsłonięcie polera upamiętniającego Antoniego Szarmacha, zasłużonego dla kołobrzeskiego żeglarstwa.

Ponadto w sobotę w czasie trwania regat w Porcie Jachtowym zostanie wydanych 1000 porcji ryby przez Organizację Producentów Ryb - Bałtyk.

Natomiast w niedzielę odbędzie się zakończenie Mistrzostw Wojewódzkich w klasie Laser, a także regat "Trzy Perły".

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Organizator wydarzenia: Zarząd Portu Morskiego, Kołobrzeg Kołobrzeska Grupa Regatowa, Klub Morski Joseph Conrad, Liga Morska i Rzeczna, Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu, Miasto Kołobrzeg.

Partnerzy wydarzenia: Pomorze Zachodnie, Polska Żegluga Bałtycka, Organizacja Producentów Ryb - Bałtyk, Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski, Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego, Fregata, Zespół Szkół Morskich w Kołobrzegu, Zespół Szkól im. Macieja Rataja w Gościnie.

Wydarzenie zostało również objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn