Za nami Dni Kołobrzegu 2022. W tym roku przypada 767 rocznica nadania praw miejskich naszemu miastu.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Kołobrzeg powrócił do ponownego świętowania swoich urodzin, tym razem już 767. 

Tegoroczne Dni Kołobrzegu zainaugurowano w centrum, na Placu Ratuszowym koncertem Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low z Gryfic. Na obchody Dni Kołobrzegu przybyli także przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Kołobrzegiem miast partnerskich.

Dniom Kołobrzegu towarzyszył także 31. Ogólnopolski Zlot Jungów Ligi Morskiej i Rzecznej. 

Następnie prezydent przecięła linę siekierą otwierając tym samym XVIII Historyczny Targ Solny. Po uroczystościach na Placu Ratuszowym rozpoczął się uroczysty przemarsz do portu pasażerskiego, gdzie odbywały się pozostałe wydarzenia. W barwnym korowodzie uczestniczyli zaproszeni goście i mieszkańcy. Gwiazdą tegorocznych dni Kołobrzegu był zespół De Mono.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook