Jedną z ciekawszych propozycji programu Dni Kołobrzegu był Targ Solny. Festyn historyczny z pokazem dawnych rzemiosł, ginących zawodów oraz produktów regionalnych odbył się w Kołobrzegu po raz 18.

23 maja 1255 roku Kołobrzeg otrzymał prawa miejskie. Jedną z głównych atrakcji organizowanych od lat w rocznicę tego wydarzenia jest Targ Solny.

Tegoroczny Targ Solny odbył się na skwerze Przybylskiego przy Baszcie Lontowej. Pojawili się tu rekonstruktorzy z całej Polski, którzy przez dwa dni prezentowali wczesnośredniowieczne rzemiosła. Jak mówi Jarosław Jerry Bogusławski, jako organizatorzy,staramy się, aby za każdym razem było coś nowego.

Oczywiście nie mogło także zabraknąć kołobrzeskiej soli.

Na targu mogliśmy także zobaczyć jak kiedyś wyglądały drewniane przedmioty codziennego użytku, wyposażenie zbrojne, biżuteria, czy jak powstawały sery.

Targ Solny odbywał się w sobotę i niedzielę. Wystawcom towarzyszyli wojowie, których potyczki można było oglądać w trakcie trwania wydarzenia.

Komentarze  
+1 # impreza 2022-05-26 15:14
Super wydarzenie/impreza ten Targ Solny. Podziękowania dla osób które tam się wystawiały, organizatorów... Ale myślę że to słaby punkt. Może imprezę trzeba przenieść na plac przy fontannie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook