Miasto chce zmienić regulamin programu „Mieszkanie za remont” i wykreślić jeden z zapisów dotyczący dodatkowych punków przyznawanych młodszym najemcom. Ale najpierw ogłasza kolejną edycję programu. 

Do tej pory w mieście przeprowadzono 5 edycji programu mieszkanie za remont. Skorzystało z niego 12 rodzin. Mieszkania przyznawano na podstawie wypracowanego w tej kadencji regulaminu. Wśród kryteriów, które brano pod uwagę był wiek najemców. Dodatkowe 5 punktów przyznawano rodzinom, w których żadna z osób nie ukończyła 35 lat. Do tego punktu pojawiły się jednak zastrzeżenia. Wpłynęły one do prezydent miasta, zwracali na nie uwagę członkowie komisji mieszkaniowej. Ten punkt ma być wykreślony. W najbliższy piątek odbędzie się posiedzenie komisji mieszkaniowej. W czerwcu zmiany w regulaminie mogą trafić pod obrady Rady Miasta.

Procedura się ślimaczy - uważa radny Plewko. Ewa Pełechata tłumaczy, że w regulaminie będą też wprowadzone inne zmiany, które muszą być przedyskutowanie na posiedzeniu komisji mieszkaniowej. Radni wcześniej nie wysłali swoich innych uwag do urzędu. 

Kolejna edycja programu „Mieszkanie za remont” właśnie rusza. Na starych zasadach. O lokale mogą się starać osoby znajdujące się na liście oczekujących na mieszkanie komunalne lub chętne do zamiany.

Komentarze  
+5 # II 2022-05-24 16:31
Zmieniają, bo zrobiła się awantura o dyskryminację.
A pełnomocnik prezydenta ds równego traktowania, chociaż wiedziała już kilka miesięcy temu, nic z tym nie zrobiła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # mieszkankaAnka 2022-05-24 16:31
co z dłużnikami , którzy zalegają kilka milonów złotych , pandemia sie skończyła , długi rosną a dłużnicy dalej sie śmieją z płacących ? a TBS płaci do wspólnot za nich , do roboty urzednicy TBS-u , ieksymitować dłużników za co bierzecie , pieniądze z budżetu ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook