W sobotę już po raz dwudziesty pierwszy odbyły się Regaty Smoczych Łodzi. Zawody organizowane przez Ligę Morską i Rzeczną są już naszą kołobrzeską tradycją. Każdego roku przyciągają tłumy zawodników i publiczności.

Po raz pierwszy Regaty Smoczych Łodzi zostały zorganizowane w 2000 roku. W sobotę na rzece Parsęcie odbyła się ich 21. edycja. Choć pogoda w tym roku nie rozpieszczała to zawodnicy jak zawsze dopisali. Łącznie wystartowało 12 drużyn.

Na Parsęcie ścigali się urzędnicy, samorządowcy, przedstawiciele stowarzyszeń i szkół. Osoby, które wsiadają do łodzi muszą być dobrane według wzrostu, wagi i siły.

Zwycięzcami została załoga Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu „Jedyneczka”,  która uzyskała najlepszy czas spośród wszystkich załóg.

Kolejne zawody już za rok. To była 21. edycja Regat Smoczych Łodzi.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook