Prezydent Anna Mieczkowska podpisała umowę na użyczenie mostu będącego dojazdem do ogródków działkowych przy ul. 6 Dywizji Piechoty. Montaż wykona 2 Inowrocławski Pułk Inżynieryjny.

Prace rozpoczną się 1 czerwca i będą trwały 2-3 dni. Most miasto otrzyma w użyczeniu, nie będzie za niego płacić, pokryje jedynie koszty jego transportu i budowy. Szacuje się, że to koszt około 15 tysięcy złotych. Oprócz tego miasto zapewni na czas montażu i demontażu całej infrastruktury noclegi z wyżywieniem o raz zabezpieczenie medyczne dla żołnierzy pracujących przy budowie. Przygotowano już przyczółki (na zdjęciu poniżej) i dojazd - betonowe płyty, na których będzie posadowiona konstrukcja. Miasto będzie również zobowiązane do czynności eksploatacyjnych. Między styczniem a czerwcem 2024 roku most musi zostać zdemontowany i zwrócony do zasobów armii.

most

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn