Aż 7,5 tysiąca złotych straciła mieszkanka Kołobrzegu, która padła ofiarą cyberprzestępcy. Poprzez zainstalowanie oprogramowania AnyDesk, kobieta umożliwiła zdalny dostęp do swojego komputera. 

Kobieta została poinstruowana, gdzie i w jaki sposób ma się zalogować na platformie inwestycyjnej, na której wykonywane będą określone transakcje, które umożliwią jej zarabianie pieniędzy. Następnie została poinformowana o konieczności kliknięcie w link wysłany na jej pocztę mailową. Po kliknięciu w jej komputerze została zainstalowana aplikacji AnyDesk do zdalnego dostępu pulpitu. Mieszkanka Kołobrzegu zalogowała się na swoje konto bankowości internetowej. W tym samym czasie zainstalowane oprogramowanie przechwyciło login i hasło do konta bankowości kobiety. Kobieta w wyniku oszustwa straciła 7500 złotych.

Policja apelujeme o zdrowy rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w sieci. Pierwszy kontakt z ofiarą następuje zwykle przez e-mail, telefon lub komunikator tekstowy. Oszuści nakłaniają do zainstalowania programu do zdalnego dostępu pulpitu i zalogowanie na konto bankowe. Jeśli „konsultant” proponuje nam zainstalowanie takiego oprogramowania, możemy być pewni, że to oszustwo.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook