Mieszkańcy w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego złożyli 12 projektów. Ostatecznie pod głosowanie poddanych zostanie 7. Głosowanie rusza dzisiaj i potrwa do 20 czerwca.

W tym roku, już po raz szósty, kołobrzeżanie mogli składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono kwotę 1 miliona złotych, a nowością w tej edycji,  jest wprowadzenie tylko jednej kategorii. Po ocenie formalno-merytorycznej wniosków składanych do Budżetu Obywatelskiego pod głosowanie zostanie poddanych 7 z 12 złożonych projektów. Od dzisiaj mieszkańcy mogą na nie głosować.

Co ważne, głosować możemy tylko w jednej formie, albo elektronicznie albo w formie papierowej.

W tym roku mieszkańcy wybierają trzy projekty przyznając im odpowiednio 3, 2 lub 1 punkt.

Wśród 7 projektów, na które można od dzisiaj głosować znajdują się m.in.: Rodzinne niedziele na Skwerze Pionierów, modernizacja placu zabaw przy ulicy Nowogródzkiej i Kołobrzeskie Sportowe Mariany. W tym roku wśród głosujących miasto będzie rozlosowywać nagrody.

Kolejnym etapem, będzie liczenie głosów i do 21 lipca poznamy projekty, które znajdą się w budżecie miasta w 2023 roku. 

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook