Nowe donice na balkonie ratusza, nowa obsada wieloletnia na ul. Gierczak, trawy pampasowe, bergenia, lawenda i około tysiąca róż w pąkach. Nasze miasto pięknieje z każdym dniem.

Róże są posadzone przede wszystkim na Placu 18 marca i na Skwerze Miast Partnerskich, gdzie mamy ich 4 odmiany, ale oprócz róż na skwerze rosną również hortensje, trawy rozplenice, jeżówki, paprocie, pióropusznik strusi, bluszcz i... poziomki. Ponadto, w tym miejscu przyjęło się 12 sztuk miłorzębów. Jak często podkreśla Monika Buśko-Kuś, nasadzenia charakteryzuje duża bioróżnorodność. 

Rośliny dobrano tak, żeby przez cały rok cieszyły swoim wyglądem. Do nowych nasadzeń możemy zaliczyć donice wzdłuż ulicy Gierczak.

Oczywiście na Plac 18 marca powróciły agawy, rozwijają się tam róże i zaczyna kwitnąć szałwia. Rozstrzygnięty został również kolejny przetarg na prace w tym miejscu.

Jak przyznaje Ogrodnik Miejski wszystkie nasadzenia są tak dobrane, żeby wymagały jak najmniejszych nakładów finansowych i pracy ludzkiej, a cały rok pięknie wyglądały.

Cały czas trwają również prace w parku przy Hotelu Centrum. W planach są też nasadzenia na rondach kolo rynku, czy placu koncertów porannych, a od wczoraj na ratuszu pojawiły się drewniane donice.

Komentarze  
+1 # Stefanek 2022-06-12 13:01
+Handelek na uzdrowisku na Placu i jest Piękne...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # info 2022-06-12 22:19
Cytuję Stefanek:
+Handelek na uzdrowisku na Placu i jest Piękne...

ul.Reymonta Perełka Miasta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Kinga 2022-06-12 16:30
Bardzo mnie to cieszy! Miasto potrzebuje utrzymywania zieleni. Oby tak dalej!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # kwiaty 2022-06-12 19:55
Zamiast tulipanów można sadzić aksamitki tzw. "turki". Są różne rodzaje : wysokie , niskie, mnóstwo kolorów a kwitną od maja aż do późnej jesieni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook