W Szkole Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu otwarto ogródek meteorologiczny. Szkoła nawiązała współpracę z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni. Pod ich kierunkiem ustalono sprzęt niezbędny do stworzenia szkolnej stacji badawczej w celach edukacyjnych.

W ramach współpracy szkoła otrzymała (za darmo) klatkę meteorologiczną wraz z podstawą, deszczomierz, deskę śniegową, śniegowskaz, dwa termometry zewnętrzne: minimalny i maksymalny wraz z trzymadłem, dziennik opadowy i klimatologiczny. Pracownicy Instytutu dostarczyli i zamontowali sprzęt. Z kolei pracownicy szkoły przygotowali teren i zamontowali ogrodzenie. Dodatkowo szkoła zakupiła: wiatromierz, barometr i anemometr. Koszt poniesiony przez szkołę to 5000,00 zł (wykorzystano fundusz uzyskany z dzierżawy pomieszczeń szkolnych).

Komentarze  
+9 # wspomnienie 2022-06-16 09:53
Jak ja chodziłam do szkoły podstawowej to mieliśmy przy szkole grządki i uczyliśmy się uprawiać pomidory, ogórki, sialiśmy rzodkiewkę, pietruszkę... Później to jedliśmy na zajęciach praktycznych, robiliśmy sałatki, pasty :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # 1b/1972 2022-06-16 14:59
Dokładnie!,
a za murem była cisza, stały statki, płynęła Parsęta, i świat był mimo wszystko życzliwszy dzieciom. Mury i resztki starej szkoły też zburzono! Gdzie ta moja 1-czka?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # Julita 2022-06-17 13:37
Super!
Stacja meteo przy ekranie dzwiękochłonnym!
Rozumiem pomiar wiatru będzie "bardzo rzeczywisty" - zawsze cisza :roll:
bo urządzenie pomiarowr zasłonięte od wiatru.

Absurdalna lokalizacja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook