Z końcem roku miasto planuje wprowadzić zmiany ruchu w centrum Kołobrzegu. Ale takie zmiany muszą zostać najpierw zatwierdzone przez starostę. A według Tomasza Tamborskiego plan przygotowany przez miasto zawiera wiele błędów. 

O tym czy wyłączyć centrum dla ruchu pojazdów mówi się w naszym mieście od lat. W tym temacie były już przeprowadzane konsultacje z mieszkańcami, podczas których przedstawiono koncepcję na spowolnienie ruchu w centrum miasta. Jej głównym założeniem jak mówi Ewa Pełechata, jest to żeby ruch z centrum wyprowadzać a nie go wprowadzać. 

Postój taksówek na ul. Armii Krajowej przy katedrze pozostaje, taksówki będą mogły przejeżdżać zamkniętymi dla innych ulicami. W ścisłym centrum miasto planuje także urządzić woonerfy.

Koncepcja dotycząca spowolnienia ruchu w centrum miasta musi zostać jeszcze zatwierdzona przez starostę, który nie odniósł się do niej pozytywnie. Z ubolewaniem stwierdzam, że jest tak wiele błędów, że mam wątpliwości czy pokazywać to zespołowi zadaniowemu, mówił  podczas ostatniej audycji rozmowy z widokiem na powiat Tomasz Tamborski. Starosta ma zastrzeżenia do zgodności oznakowania z przepisami.

Tomasz Tamborski nie uczestniczył w konsultacjach, podczas których przedstawiono koncepcję na spowolnienie ruchu w centrum miasta. Ale jak zapewnia Ewa Pełechata starosta został zapoznany z koncepcją na specjalnie zorganizowanym spotkaniu.

Projekt organizacji ruchu został złożony do starostwa 5 maja.

Jeśli koncepcja dotycząca spowolnienia ruchu w centrum zostanie zatwierdzona przez starostę, to miasto ma zamiar wprowadzić zmiany wraz z zakończeniem remontu ulicy Armii Krajowej, czyli pod koniec roku. Temat ten będzie jeszcze poruszany podczas czwartkowego posiedzenia zespołu zadaniowego w starostwie.

Komentarze  
+1 # er 2022-06-21 22:56
Miejmy nadzieję, że starosta zablokuje te pomysły. Najpierw parking, potem ograniczenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # KK 2022-06-22 07:56
Zaczyna się przeciąganie liny i przymuszanie Starosty do zmiany stanowiska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # ulice 2022-06-22 10:01
Przecież wystarczy zrobić ulice jednokierunkowe i wtedy i tak ruch jest ograniczony. Zamknięcie natomiast jednej ulicy spowoduje zwiększony ruch na sąsiedniej. A nie o to chyba nam chodzi? Największą jednak bolączką jest brak miejsc postojowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook