Miasto ogłosiło drugi przetarg na wykonanie pierwszego etapu renowacji Baszty Lontowej. Oferty mogą wpływać do 17 sierpnia. 

Pod koniec kwietnia miasto ogłosiło przetarg na wykonanie pierwszego etapu renowacji Baszty Lontowej. Wykonawca, który złożył ofertę wycenił swoje prace na ponad milion 700 tysięcy złotych. To jednak niemal dwukrotnie więcej niż miasto przeznaczyło na ten cel, bo zapisana kwota w budżecie to 900 tysięcy złotych. Dlatego podjęto decyzję o ogłoszeniu nowego przetargu.

W ubiegłym roku miasto wykonało część prac związanych z odwodnieniem.

Jeżeli uda się wyłonić wykonawcę to Baszta w końcu doczeka się tak bardzo potrzebnej renowacji. Pytanie czy tym razem oferta okaże się korzystna dla miasta.

Po wykonaniu renowacji na zewnątrz budynku, miasto czeka drugi etap prac, który ma objąć wewnętrzną część zabytku. W tegorocznym budżecie miasto na wykonanie dwóch etapów remontu Baszty zaplanowało 2 miliony złotych. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook