"Pies w mieście" to akcja poświęcona podopiecznym kołobrzeskiego schroniska. Przez kilka ostatnich tygodni, psy uczestniczyły w kursie posłuszeństwa, który pomógł im wyjść poza mury przytuliska i przygotować do adopcji. 

Pod okiem Szkoły dla psów DogPoint i gronem wolontariuszy, podopieczni kołobrzeskiego schroniska mogli zaznać trochę normalnego, psiego życia. Przez kilka ostatnich tygodni uczyły się jak funkcjonować wśród ludzi, zwierząt i miejskiego zgiełku. Do akcji specjalnie zostały wybrane duże psy, bo małe czworonogi  mają zazwyczaj większą szansę na adopcję. Jak przyznają wolontariusze, początki nie były łatwe, ale na każdych zajęciach psy pokazywały progress i z czasem po wprowadzeniu lekcji posłuszeństwa, nauczyły się reagować na komendy, czy chodzić na luźnej smyczy. 

W akcji wzięło udział 6 psów. Ten kurs dobiega końca, ale jeśli tylko znajdą się kolejni wolontariusze, nastąpi jego kontynuacja. Chętni wolontariusze mogą zgłaszać się poprzez stronę szkoły DogPoint na FB lub w schronisku.

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook