Znamy już wyniki konkursu Rowerowa Stolica Polski. Łącznie, Kołobrzeg wykręcił na dwóch kółkach blisko 180 tysięcy kilometrów i zajął 5 miejsce. To bardzo dobry wynik, bo w tegorocznej rywalizacji brało udział 56 miast.

W tym roku, Kołobrzeg po raz drugi dołączył do ogólnopolskiej akcji Rowerowa Stolica Polski. W ubiegłym roku zajął 11 miejsce, w tym 5. Akcja trwała od 1 do 30 czerwca. Wczoraj prezydent pogratulowała najbardziej aktywnym kołobrzeżanom i wręczyła upominki.

W tym roku Kołobrzeg wykręcił na dwóch kółkach ponad 178 tysięcy kilometrów. Jak mówi Jacek Banasiak, w konkursie poza rywalizacją chodzi o głównie o dobrą zabawę.

Nagrodę specjalną odebrała wczoraj najmłodsza uczestniczka rywalizacji, 8-letnia Kamila Leszczyłowska, która przejechała dwa rajdy, każdy po ponad 40 kilometrów. A pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła Iwona Wieluńska, która wykręciła 3142 kilometry. Pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn zajął Mariusz Chrzanowski z wynikiem 4565 kilometry.

W rywalizacji brały udział również szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook