Wczoraj po południu odbyły się konsultacje społeczne z mieszkańcami osiedla Lęborskiego, podczas których Anna Mieczkowska przedstawiła koncepcję przebudowy ulicy Bogusława X i Jerzego. Mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi. 

W tym roku koncepcja, na początku przyszłego ma być gotowy projekt przebudowy ulicy Bogusława X i Jerzego. Remont może się rozpocząć najwcześniej w 2024 roku. 

Mieszkańcy, którzy byli obecni podczas wczorajszych konsultacji wiele uwag zgłaszali w temacie braku miejsc parkingowych. Jak zapewniała Anna Mieczkowska, miasto stara się aby miejsc postojowych w tym miejscu pozostało na podobnym poziomie. Wzdłuż całej ulicy Bogusława X powstaną miejsca postojowe prostopadłe oraz równoległe. Będzie 117 miejsc, w tym 7 dla osób niepełnosprawnych.

Dla bezpieczeństwa zostaną wyniesione przejścia dla pieszych. Ważne prace to także przebudowa i budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa oświetlenia, doświetlenie przejść dla pieszych, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych (miejsca postojowe, płytki kierunkowe, oznaczenia na słupach oświetleniowych). Do tego nowe ławki, stojaki na rowery, kosze na odpady. 

 

Poniżej relacja z konsultacji.

Komentarze  
+6 # Zkl 2022-08-05 09:43
Ach te przetargi. Jak oni w UM je kochają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # Info 2022-08-05 16:17
Handel na ul.Reymonta trwa...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook