Brunery, paprocie i bluszcz kolchidzki to rośliny, które upiększą Plac 18 Marca. Od kilku dni trwają tu nowe nasadzenia. Już wkrótce wielu nowych roślin możemy się także spodziewać w Parku przy Baszcie Lontowej.

Róże, szałwia, lawenda i agawy, to rośliny które zdobią Plac18 Marca w jego centralnej części. Teraz przyszedł czas na boczne partie parku. 

Brunery, czyli cieniolubne byliny, paprocie przebarwiające się na różne kolory czerwieni i zółcieni oraz bluszcz kolchidzki to rośliny, które od kilku dni są sadzone w bocznych częściach Placu.

Zostanie tu także założony system nawadniania. Dodatkowo została zdjęta konstrukcja pergoli, która zakrywa urządzenie do obsługi fontanny. Na  miejscu pergoli została zamontowana kopuła, na której zostaną posadzone pnącza powojnika mandżurskiego, który kwitnie całe lato. Ale nie tylko tutaj pojawiają się zmiany. Już wkrótce całkowicie zmieni swoje oblicze Plac płk. Anatola Przybylskiego czyli Park przy Baszcie Lontowej. W ubiegłym roku rozpoczęto tu wycinkę części starych krzewów, które zostały posadzone przypadkowo w okresie powojennym. Wycinka miała na celu odsłonięcie pierwotnych założeń, czyli żywopłotu grabowego, pięknych dostojnych starych cisów, a także ogólnie porządkowania kompozycji, ponieważ Park zarósł i był już nieco zaniedbany.

 

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+4 # sandra123 2022-08-12 19:54
Raczej jesienią robi się nowe nasadzenia a nie latem i w upały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # DeyaVu 2022-08-13 12:42
Cytuję sandra123:
Raczej jesienią robi się nowe nasadzenia a nie latem i w upały.

względnie wiosną.
Trzeba mieć nie tarara w głowie. Potem to wszystko tak wygląda jak wygląda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # As 2022-08-13 12:46
Nasadzenia drzew, nastepnie kamery a później 3/4 usycha bo nikt tego nie pilnuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # sandra123 2022-08-14 10:26
Właśnie. Dzwoniłam do urzędu z prośbą o podlanie usychających pięknych hortensji przy ul. Unii Lubelskiej. Usłyszałam w słuchawce od pani urzędniczki "nie wiem co da się zrobić bo Pani która za te klomby odpowiada jest na urlopie" :( Ręce opadają a rośliny zaraz umrą. Naprawdę jak ktoś jest na urlopie lub zwolnieniu to nikt go nie zastąpi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn