Kołobrzeskie Neony to niekomercyjny projekt społeczny, który ma na celu ocalić od zapomnienia kołobrzeskie neony i reklamy świetlne. Dzięki inicjatywie grupy mieszkańców, w Kołobrzegu może powstać galeria neonów. 

Po zamknięciu kwiaciarni przy Alei Jana Pawła II część mieszkańców zaczęła się zastanawiać co się stanie z neonem „kwiaty” zainstalowanym na dachu budynku. Ta sytuacja spowodowała, że w Kołobrzegu znalazło się wiele osób, którym historia neonów jest bliska sercu. I tak w lipcu, powstała grupa na Facebooku pod nazwą Kołobrzeskie Neony, gdzie czytamy m.in.: Ten neon jest piękny! Nie pozwólmy, by spotkał go los napisu BRYZA, który zdewastowany i wybrakowany znaleźliśmy jakiś czas temu na lokalnym skupie złomu... Czy neonu New Skanpol, który leży pod chmurką niszczejąc...Pragniemy by neon KWIATY  został odrestaurowany i następnie wyeksponowany, by uświetnił np. skwer lub park w centrum miasta, tak by można było zrobić z nim sobie pamiątkowe zdjęcie. Akcja Kołobrzeskie Neony powstała z inicjatywy grupy mieszkańców, którym, jak mówi Katarzyna Koperkiewicz, zależy aby w mieście coś się działo.

Petycja w sprawie ratowania kołobrzeskich neonów została wysłana do prezydent. Miasto bardzo pozytywnie odniosło się do pomysłu powstania w Kołobrzegu Galerii Kołobrzeskie Neony. Swoje propozycje lokalizacji mogli zgłaszać sami mieszkańcy. W środę w urzędzie miasta odbyło się spotkanie, na którym padła propozycja stworzenia takiej galerii w parku przy ulicy Frankowskiego.

W tej chwili do odratowania czeka 5 neonów, ale grupa Kołobrzeskie Neony ma także w planach zrekonstruowanie tych, których już nie ma.

Wszystkich informacji na temat akcji można szukać na profilu na Facebooku i Instagramie pod nazwą Kołobrzeskie Neony. 

 

 

Komentarze  
0 # Rider 2022-08-19 20:00
I biało czerwone syfiaste barierki z łańcuszkami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Dorota65 2022-08-21 07:33
I stare płytki chodnikowe w centrum miasta z rodu PRL
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # kkkk 2022-08-21 10:34
Fajny pomysł, tylko znając życie pewnie szybko te neony zostaną zdewastowane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Tys 2022-08-22 07:53
Ta lokalizacja zaproponowana przez urząd jest bez sensu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn