Szkoła podstawowa nr 5 w Kołobrzegu przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości i otrzymała dofinansowanie w kwocie 127.800 zł na zakup pomocy dydaktycznych. W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie pracowni, w której zaprezentowany został nabyty sprzęt.

Szkoła nazwała nową pracownię, pracownią przyszłości. Została ona stworzona w wyniku realizacji ogólnopolskiego rządowego programu pod nazwą Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

W pracowni znajdują się m.in. drukarki 3D, okulary wirtualnej rzeczywistości, studio fotograficzne i roboty do nauki kodowania.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn