W poniedziałek w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza rozpoczęły się warsztaty artystyczne Art Camp. Uczniowie Sienkiewicza wraz z uczniami z Niemiec wspólnie tworzą makietę kołobrzeskiego rynku oraz mural na jednej ze ścian szkoły. Warsztaty potrwają do piątku.

Warsztaty Art Camp w Sienkiewiczu to już tradycja. Odbywają się w szkole od 2014 roku, naprzemiennie, raz w Kołobrzegu, raz w Berlinie Pankow. Podczas tegorocznych warsztatów uczestnicy mają możliwość rozwijania swoich pasji artystycznych.

Warsztaty z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród uczniów. Bo Art Camp to nie tylko wspólna praca, ale także integracja, wspólna zabawa oraz okazja do zwiedzenia miasta, zapoznania się z jego historią i kulturą, sprawdzenia swoich umiejętności językowych oraz nawiązania kontaktów z kołobrzeską młodzieżą. Koordynatorem warsztatów jest Justyna Dziędziura - nauczyciel języka niemieckiego. W warsztatach uczestniczy 10-cio osobowa grupa uczniów z Niemiec wraz z opiekunami. 

Drugą częścią warsztatów Art Camp jest praca nad makietą kołobrzeskiego rynku sprzed II wojny światowej. Młodzież maluje elementy tworzące rynek, wydrukowane w drukarkach 3D.

Podsumowanie warsztatów wraz z prezentacją muralu oraz makiety odbędzie się w piątek podczas uroczystej szkolnej gali.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook