Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta radni większością głosów przyjęli projekt uchwały w sprawie uchwalenia "Strategii Rozwoju Miasta Kołobrzeg do roku 2030".

Główny celem opracowania Strategii było wskazanie kierunków rozwoju, dzięki którym miasto Kołobrzeg będzie przestrzenią przyjazną do życia, za którą współodpowiedzialność ponosić będą także aktywni w zarządzaniu i współdecydowaniu o jego rozwoju mieszkańcy. Kołobrzeg poszukuje rozwiązań na przyszłość, które pomogą zdefiniować kierunki rozwoju zapewniające większą odporność miasta na kryzysy, jak również przygotować się do nowej perspektywy rozwojowej Unii Europejskiej, czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Zastrzeżenia do opracowanej strategii miał Klub Prawa i Sprawiedliwości, który w głosowaniu nad uchwałą wstrzymał się od głosu. Według Macieja Bejnarowicza zawarte w dokumencie cele strategiczne, do których powinniśmy zmierzać są jak najbardziej właściwe i prawidłowe. Działania, które są tu oznaczone od wielu lat są znane wszystkim mieszkańcom, pytanie jednak, i jest to pytanie od mieszkańców, kiedy w sposób realny zabierzemy się za takie problemy jak stworzenie warunków do życia, rozwoju i pracy dla ludzi młodych.

Od głosu wstrzymała się także Izabela Zielińska. Jak wyjaśniła radna w strategii, a dokładnie w punkcie obszar strategicznej interwencji, zabrakło jej obszaru naszego miasta, który boryka się z ogromnym problemem nieprzyjemnych zapachów.

Prezydent tłumaczy, że problemu związanego z nieprzyjemnymi zapachami czy to w Dzielnicy Zachodniej czy Radzikowie nie można wprowadzać jako zapis do dokumentu, ponieważ jest to problem, z którym musi sobie poradzić spółka.

Ostatecznie radni 11 głosami za, przyjęli projekt uchwały w sprawie uchwalenia "Strategii Rozwoju Miasta Kołobrzeg do roku 2030".

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn