Trwają prace związane z remontem i przebudową Nabrzeża Barkowskiego. Zakres prac jaki zaplanowano przy realizacji inwestycji obejmuje remont i przebudowę nabrzeża o długości ponad 160 metrów. Zakończenie prac przewidziano na czerwiec 2023.

Przebudowa Nabrzeża realizowana jest w ramach  dofinansowania jakie otrzymał Zarząd Portu Morskiego na modernizację infrastruktury portowej pod potrzeby rozwoju rybołówstwa w Porcie Kołobrzeg. Dofinansowanie jakie otrzymał Zarząd Portu to ponad 8 milionów 600 tysięcy złotych co stanowi 100% kosztów realizacji operacji. 

Zakres prac jaki zaplanowano przy realizacji inwestycji obejmuje remont i przebudowę nabrzeża Barkowskiego o długości ponad 160 metrów długości nabrzeża. W ramach robót zostanie wykonany m.in remont oczepu nabrzeża, montaż urządzeń odbojowych czy gruntowny remont placu składowego o powierzchni blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych.

Realizacja operacji poprawi bezpieczeństwo, warunki postoju i obsługi jednostek rybackich oraz higienę pracy w miejscach wyładunku, a tym samym infrastruktura należąca do Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg po tej stronie portu będzie w całości zrewitalizowana. Wykonane zostaną również elementy zagospodarowania terenu w postaci bram, hydrantów, elementów zabezpieczających latarnie, hydranty i postumenty poboru energii elektrycznej przed kolizją z pojazdami. 

Przypomnijmy. W przetargu na wykonanie tej inwestycji wyłoniono Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "Hydrobud" Adam Dzik z Ustronia Morskiego na kwotę ponad 9,5 mln zł brutto. 

Okres realizacji przebudowy nabrzeża wyznaczony jest na czerwiec 2023 roku.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook