Budowa osiedla Witkowice będzie kosztowała miasto o ponad 7 i pół miliona złotych więcej. Zmiana ordynacji podatkowej, pandemia oraz wojna w Ukrainie spowodowały, że w kwietniu wykonawca wystąpił o waloryzację wynagrodzenia całego kontraktu.

Przypomnijmy. Blisko dwa lata temu podpisano umowę na na zaprojektowanie i budowę pierwszych czterech budynków na osiedlu Witkowice. W ubiegłym roku trwały prace projektowe, które się przesunęły, co już spowodowało kilka miesięcy opóźnienia w realizacji inwestycji. Wszystko przez przedłużające się procedury wydawania różnego rodzaju dokumentów i zezwoleń. W tej chwili, jak poinformował podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Robert Cieciora, realizowane są już zgodnie z założeniami wszystkie cztery budynki jednocześnie. Najdalej zaawansowane są prace przy budynku, który ma być oddany w drugim kwartale przyszłego roku.

Początkowo planowany koszt inwestycji wynosił 26 milionów złotych. Początkowo, bo już wiemy, że inwestycja będzie kosztowała o wiele więcej, dokładnie o 7 milionów 752 tysiące złotych. To i tak wynegocjowana kwota, bo wykonawca wystąpił o ponad 15 milionów.

Jeżeli chodzi o środki, z których zostanie to sfinansowane to niezbędne było albo zaciągnięcie przez TBS kredytu, albo pożyczki z budżetu miasta. Udało się skorzystać z drugiej ewentualności, co znacznie obniży koszty tego zadania. Ale poza kosztami budowlanymi, warto też zwrócić uwagę co się dzieje z kosztami finansowymi, które są niezbędne do sprawnej obsługi zaciągniętego na ten cel kredytu, mówi Robert Cieciora. Te wzrosły o ponad 20 milionów.

W przyszłym roku powinny zostać oddane do użytku dwa pierwsze budynki, łącznie 62 mieszkania.

Przypomnijmy. Zgodnie z założeniami mieszkania na Witkowicach mają być przeznaczone pod wynajem, dla osób, których dochody dyskwalifikują z możliwości ubiegania się o mieszkanie komunalne, lub które nie mają zdolności kredytowej. 

 

Komentarze  
+13 # kołobrzeskaMama 2022-11-22 19:38
TBS niech sie wezmie za dłuzników ,komunalnych jest ich 600 . dług to ponad 8 milionów , jak .wspólnoty, do sądu , i zabierać , mieszkania , eksymisje na ul Mazowieckiej 39 robili 28.X.w piatek , przerwali , i dłużnik do kwietnia , bedzie mieszkał i dług , rośnie ,także panie prezesie , pogonić swoich urzedników , do skutecznej pracy i nie narzeakć , pieniądze odzyskiwać , wszelkimi sposobami , i niejak do tej pory ,narzekac i wołac o kasę ,podatników ,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+14 # jarowa 2022-11-22 23:27
Pierw zaproponowana niska kwota, później podniesienie kwoty - skąd my to znamy. Stary trick włodarzy ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+9 # Sandrag 2022-11-23 08:42
W takim razie jak nie stać ponieważ ceny materiałów budowlanych i robocizny poszybowały w górę miasto powinno wybudować mniej budynków. Nad następnymi się zastanowić czy w ogóle w późniejszym terminie je wybudować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # Ryby pływają na niby 2022-11-23 16:21
Wojna nie W a Na Ukrainie.I nie można PiSowskiego rozdawnictwa tłumaczyć wojna.Wojna to wymówka która trafiła się władzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Śnięte Ryby 2022-11-26 17:02
Program 500+ , czyli pomoc państwa dla polskich rodzin , 13 i 14 emerytura dla biednych przecież emerytów i wiele innych prospołecznych programów przedstawiciele "totalnej opozycji" nazywają dzisiaj niepotrzebnym rozdawnictwem . Przecież za rządów PO-PSL większość pieniędzy , które zasilają powyższe programy były rozkradane przez różnego rodzaju mafie paliwowe , vatowskie ,autostradowe i wiele innych . Prawda jest taka , że za rządów PO-PSL Polska była "zwijana" , to rząd PiS zatrzymał ten rabunek i pieniądze polskich podatników zaczęły trafiać do Polaków , a nie do różnej maści złodziei .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook