W ciągu ostatnich kilku miesięcy miasto przeprowadziło 8 eksmisji z zadłużonych mieszkań komunalnych i socjalnych. Łącznie zadłużonych jest ponad 900 gospodarstw domowych na kwotę ponad 8 milionów złotych.

Przypomnijmy. W okresie pandemii eksmisje były całkowicie wstrzymane. Jednak na przełomie kwietnia i maja tego roku zostały przywrócone. Dzięki temu miasto mogło przystąpić do postępowań eksmisyjnych.

W mieście jest ponad 900 dłużników z tytułu najmu lokali komunalnych i socjalnych. Jak zapewnia Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego cały czas prowadzone są działania zmierzające do odzyskania zaległości. 

Jak mówi Karol Królikowski dłużnicy najbardziej aktywizują się dopiero wtedy kiedy dostają już wypowiedzenie umowy najmu.

Przypomnijmy. Wyroki są często orzekane z prawem no najmu socjalnego. I tak, osoba zalegająca z czynszem, która ma umowę o najem socjalny może być eksmitowana z  mieszkania pod warunkiem, że miasto zapewni inny lokal, też o charakterze najmu socjalnego.

Okres w jakim miasto może dokonywać takich eksmisji trwa cały rok, pozostałe mogą być przeprowadzane od wiosny do końca jesieni.

Komentarze  
+14 # Ankamieszkanka 2022-11-24 15:51
p.prezydent mówi wieloletnie zaległośći , to co robią urzednicy TBS-u ,że pozwalają na to , może trzba ich rozliczyć z pracy ? na 900 zadłużonych tylko 8 eksmisji ??? to jest PO-tencjalny elektorat , dla rządzocych , ja tez zagłosuje ,żeby nie płacić czynszu ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+12 # KazikAr 2022-11-24 17:57
Powiedzcie ile rekordziści mają zaległości za czynsz? 10.000, 50.000, 100.000 zł ? Ile dziesięcioleci nie płacili i co w tym czasie robiły osoby odpowiedzialne za ściąganie czynszów, ich przełożeni, prezesi... Przecież cały czas biorą pensje za "pracę" ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn