Chęć szybkiego zarobku była powodem dla którego dwóch mężczyzn zdecydowało się na kradzież z włamaniem. Dzięki niezwłocznym wysiłkom funkcjonariuszy prewencji złodzieje nie zarobili na skradzionym mieniu i już usłyszeli zarzuty.

Dwóch mężczyzn w wieku 28 i 45 lat pijąc wspólnie alkohol rozmyślało jak można zdobyć pieniądze. Zdecydowali, że najprostszym i najłatwiejszym sposobem będzie sprzedaż wartościowych rzeczy. Nie zastanawiali się długo skąd takowe wziąć. Pijani „przedsiębiorcy” skoczyli przez płot na pobliskie działki ogrodowe i wybijając szybę w jednej z altan dostali się do środka. Z pomieszczenia ukradli elektronarzędzia o wartości około pięciuset złotych.

Nazajutrz poinformowani o zdarzeniu policjanci prewencji wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. W miejscu przebywania jednego z nich ujawnili skradzione mienie. Obaj zostali zatrzymani i podczas przesłuchania przyznali, że skradzione fanty chcieli po prostu szybko sprzedać. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, za który kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Komentarze  
+3 # Zkl 2022-11-25 13:34
Elektronarzędzia byly używane więc wątpliwym jest jest ich wycena na ok 500 zł. Może być 400 zł a wtedy jest inna kwalifikacja prawna czynu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook