Podczas wczorajszej sesji, radni większością głosów przegłosowali projekt uchwały w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic administracyjnych Gminy Miasto Kołobrzeg.

Wczoraj, podczas sesji, Prezydent Anna Mieczkowska przedstawiła projekt uchwały dotyczący integracji miasta z gminą, a dokładniej z częścią sołectwa Korzystno – tak zwanym Korzyścienkiem. Są to 123 ha terenu którego głównie właścicielem jest miasto i miejskie spółki i który obecnie stanowią między innymi grunty orne, pastwiska, nieużytki i lasy. 

Przygotowania do tego kroku trwały długo i zostały poprzedzone szeregiem analiz, spotkań i dokumentów. Nieprzychylni tej decyzji są radni Rady Gminy. Z kolei radny Maciej Bejnarowicz zasugerował powołanie specjalnego zespołu, składającego się z przedstawicieli miasta, gminy oraz profesjonalistów, którzy wypracują konkretny harmonogram, cele, zamierzone na tym terenie inwestycje oraz  sposób ich finansowania. Radny też uważa, że Korzyścienko nie jest dobrym miejscem na strefę ekonomiczną. Jego zdanie podzielają Jacek Woźniak i Krzysztof Plewko.

Ostatecznie, 13 radnych zagłosowało za uchwałą, która inicjuje szereg działań  proceduralnych dążących do poszerzenia granic miasta. Wkrótce, w tym temacie odbędą się konsultacje społeczne.

 

 

Komentarze  
+7 # KO 2022-12-02 09:36
Przybyło 1.23 km2 powierzchni.Jest narszcie czym oddychac w duszacym sie mieście.To sa zarty i kpina z mieszkanców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Wojna 2022-12-02 13:30
Czemu np. Koszalin nie miał problemow z przyłączenia tak duzych terenów ????
P.S granice Białgoardu większe niz Kołobrzegu :-* :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Głupia Niemoc 2022-12-04 12:14
Bo w Koszalinie i w Białogardzie ekipa rządząca jest na trochę wyższym poziomie intelektualnym .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Wojna 2022-12-04 14:34
https://prk24.pl/59347570/slupscy-radni-jednoglosnie-przeglosowali-wniosek-w-sprawie-powiekszenia-granic-miasta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn