Przebudowa targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej już się rozpoczęła. Jutro zakupy zrobimy już na targowisku zastępczym przy ul. 6 Dywizji Piechoty, na terenie obok Zieleni Miejskiej. 

Po 40 latach targowisko miejskie doczekało się remontu. 10 listopada podpisano umowę na jego przebudowę. Koszt inwestycji to 8 milionów 300 tysięcy złotych. Prace już się rozpoczęły. W ramach inwestycji zostanie wykonana duża wiata handlowa na kilkadziesiąt miejsc oraz budynek socjalno – biurowy z toaletami w tym, także dla osób z niepełnosprawnością. Pojawi się nowa infrastruktura podziemna (sieć wod-kan i energetyczna). Będą też wyznaczone lokalizacje na posadowienie pawilonów handlowych, które będzie jednak trzeba sfinansować we własnym zakresie, ale w oparciu o przygotowany przez Zieleń Miejską projekt. Na czas prac targowisko zostało przeniesione. Targowisko zastępcze mieści się przy ul. 6 Dywizji Piechoty, między stacją benzynową MOYA a Zielenią Miejską. Zakończyły się prace związane z przygotowaniem terenu do jego funkcjonowania. Miasto cały czas podpisuje umowy z kupcami. W tym miesiącu zgłosiło się już ponad stu dzierżawców.

Przygotowane zostało nowe oznakowane przejście dla pieszych, które prowadzi od przystanku autobusów Komunikacji Miejskiej w stronę placu targowego. Jak informuje spółka, na początku roku planowane jest zwiększenie częstotliwości kursów autobusów na ulicy VI Dywizji Piechoty.

Wykonawca ma 6 miesięcy na przeprowadzenie inwestycji.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn