Miejska Energetyka Cieplna w Kołobrzegu informuje, że od grudnia 2022 wchodzi w życie nowa XVIII taryfa na ciepło. Jest ona zbudowana w oparciu o aktualnie ponoszone koszty prowadzenia działalności.

Poprzednia taryfa zawierała np. cenę miału węglowego na poziomie 313,- zł/t. Zmiana taryfy ma jedynie zrównoważyć koszty a nie ma na celu generowania dodatkowych zysków. W związku z obowiązującą ustawą o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw z dnia 15 września, która chroni odbiorców ciepła do lokali mieszkalnych oraz wymienionych w ustawie podmiotów publicznych wzrost cen ciepła nie dotknie wszystkich w jednakowy sposób. Wzrosty dla poszczególnych odbiorców zależne będą od grupy taryfowej i sposobu rozliczania odbiorcy z zarządcą nieruchomości.

Szczegóły nowej taryfy znajdują się na stronie internetowej.

Informacji udziela również Dział Obsługi Klienta tel. 94 35 752 24.

W poniedziałek 5 grudnia ma odbyć się konferencja prasowa w tej sprawie.

Komentarze  
+5 # Piotrków 2022-12-02 17:03
Ciekawe ile będzie tej podwyżki. Cena spot aktualnie węgla to 800zł za tonę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # Matka rodziny 2022-12-03 09:01
Niedługo zrezygnuję z leków i jedzenia,bo muszę płacić czynsz.To co się dzieje to powrót do XIX wieku.Za chwilę ludzie stracą mieszkania,zadłużą się i będzie bieda i bezdomność.Jestem przerażona.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Gorzej to Lepiej 2022-12-03 10:40
Miejska Energetyka Cieplna to spółka miejska , a miastem rządzi PO , z tego wniosek , że podwyżki będą na maksa . Oni działają zgodnie z zasadą , że im Polakom będzie gorzej , tym szybciej odwrócą się od PiS , a oni mają wtedy szansę wygrać wybory . Strategia bezwzględna w stosunku do ludzi , ale może być skuteczna pod warunkiem , że większość wyborców okaże się delikatnie mówiąc dziecinnie naiwna .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn