Jak informowaliśmy, w październiku odbyło się otwarcie ofert dotyczących renowacji Baszty Lontowej. Był to już trzeci przetarg, ale i tym razem nie doszło do jego rozstrzygnięcia. Teraz Miasto ponownie zamieściło zapytanie ofertowe.

19 października, odbyło się otwarcie ofert dotyczących renowacji Baszty Lontowej. Wtedy do przetargu przystąpiły 3 firmy. Najniższą kwotę miliona 355 tysięcy złotych zaproponowało Konsorcjum Firm WS, WP i Skitech z Kołobrzegu, ale należy przypomnieć, że Miasto na to zadanie zabezpieczyło w budżecie kwotę miliona złotych, dlatego wczoraj ogłoszono kolejny przetarg.

W ramach renowacji  Baszty Lontowej Wykonawca ma za zadanie wykonać roboty renowacyjne obejmujące remont fundamentów, ścian zewnętrznych i wewnętrznych, dachu wraz z infrastrukturą oraz wymianę stolarki okiennej, badania i prace archeologiczne, rusztowania i prace zabezpieczające, instalację odgromową, roboty w zakresie hydroizolacji ścian, posadzki w piwnicy, obsługę geodezyjną i geologiczną budowy oraz dokumentację powykonawczą, czyli ogólnie mówiąc remont generalny. 

Oferty można przesyłać do 16 grudnia do godziny 15. Więcej informacji można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej. 

 

Komentarze  
+6 # KO 2022-12-03 09:43
Tak trudno znależc dodatkowe350 tysięcy w prawie 400 milionowym budżecie?Niech się w cholerę rozleci/Trochę rozsądku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+7 # aaa 2022-12-03 15:17
Baszta prędzej się rozsypie ze starości, niż miasto ogarnie jakiś remont. Zresztą spichlerz na Rzecznej i pobliski budynek elektrowni to doskonałe przykłady, jak miasto dba o zabytki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Koła Historii 2022-12-03 17:32
Przedstawicieli antypolskiej opozycji nie interesuje historia , ich interesują tylko "tu i teraz" profity związane ze sprawowaniem władzy . Pojęcia takie jak polskość , polska racja stanu , naród polski, są dla nich niezrozumiałe i nie mają żadnego znaczenia. Poczucie polskości , chęć kultywowania polskiej tradycji narodowych , duma z bycia Polakiem , to są wartości , które wynosi się przede wszystkim z domu rodzinnego .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn