Wczoraj w Regionalnym Centrum Kultury odbyła się II Gala Wolontariatu. Podczas wydarzenia wręczono nagrody Wolontariusza Roku w kilku kategoriach. Nagrodę Grand Prix 2022 dla organizacji otrzymało Stowarzyszenie Klub Motocyklowy Voyager.

5 grudnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Z tej okazji wczoraj w Regionalnym Centrum Kultury odbyła się II Gala Wolontariatu. Wolontariat to najbardziej szlachetna postawa każdego człowieka, to wolontariat pokazuje nam że można w trudnych chwilach liczyć na bezinteresowną pomoc, mówiła podczas uroczystości Anna Mieczkowska.

W odpowiedzi na konkurs „Wolontariusz Roku 2022” wpłynęło kilkanaście zgłoszeń. Podczas wczorajszej nagrody wręczono w kilku kategoriach:

- kategoria indywidualna: Andrzej Staszak, wyróżnienie: Witold Łukawski oraz Marzena Gabiś - PomagaMY Kołobrzeg 

- kategoria grupowa: grupa kołobrzeskich wolontariuszy działających przy Fundacji Wolne Miejsce Wolne Miejsce - Kołobrzeg, a nagrodę Grand Prix 2022 dla organizacji otrzymało Stowarzyszenie Klub Motocyklowy Voyager.

Podczas gali wręczono także Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego, w uznaniu zasług dla rozwoju regionu. To wyróżnienie trafiło do Grupy Paramedic Kołobrzeg.

W drugiej części gali wystąpił popularny aktor Piotr Polk, który jest również piosenkarzem. Jego koncert to forma podziękowania dla wszystkich kołobrzeskich wolontariuszy za ich pracę i zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn