Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes Komunikacji Miejskiej poinformował o najbliższej zmianie tras kilku linii autobusowych. Zmiany mają wejść 1 lutego.

- W tej chwili jesteśmy na takim etapie, że można powiedzieć że doszliśmy do pewnej ściany. Wszystko co można było poukładać, czy na czym zaoszczędzić, aby dokapitalizowanie spółki było mniejsze, zostało zrealizowane - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący Rady Nadzorczej Komunikacji Miejskiej.

Koszty funkcjonowania spółki dynamicznie wzrastają. Mimo to ceny biletów nie wzrosną. Nastąpi jednak korekta tras oraz linii.

Jak zapowiedział Michał Jaczyński, mimo zmian, nie powinno być miejsca w naszym mieście, które zostanie komunikacyjnie wykluczone. Likwidacji ulegnie linia nr 2, a linia nr 3 z całorocznej zmieni się na sezonową. Największa zmiana dotyczy linii nr 5. Zmiana dotyczy także linii nr 4 oraz 6.

Przez pierwszy miesiąc trwania zmian Komunikacja będzie zbierała uwagi od mieszkańców.

Nowe rozkłady jazdy są już gotowe i będą do wglądu na stronie spółki oraz Facebooku.

 

linia 1

linia 2

linia 3

linia 4

Komentarze  
+6 # Zen 2023-01-20 20:33
Porażka. Jak rano dojechać piątka do szkoły czy do pracy? Już ludzie ledwie zdążali na 7.30 czy 8.00,bo pół godziny to za mało, żeby dojechać autobusem. Teraz autobus będzie jechał jeszcze dłuższą trasą.
Czy ktoś policzył ile czasu zajmie dojechanie z ogrodów na radzikowo i czy nie szybciej będzie dojść na pieszo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # ALI 2023-01-21 14:05
To jest absurd!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Kg 2023-01-21 15:06
Chyba są braki kierowców i oszczędności finansowe na jakości świadczonych usług dla mieszkańców Kołobrzegu.
Skoro AM zmniejsza jakość połączeń autobusow miejskich to powinna też zmniejszyć wysokość podatkow lokalnych w tym od nieruchomości. Niektóre linie zlikwidowane.
Nie mam wątpliwości że AM wyraziła zgodę na te zmiany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Tomasz 2023-01-21 23:18
Jak dojechać do pracy na Siekiewicza?5 nie będzie ogarniać tej trasy ,a na 6 trzeba będzie iść na dworzec czyli Koszalińska, Grochowska,Budowlana zostaną odcięte.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn