Już po raz 31. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Kołobrzegu. Udało się zebrać 234 657,90 zł. Ale na tym nie koniec. Wciąż trwają aukcje na Allegro.

Choć pogoda znów nie rozpieszczała podczas wczorajszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to Kołobrzeżanie po raz kolejny udowodnili, że mają gorące serca i żadne warunki pogodowe im niestraszne. Liczyła się przede wszystkim pomoc. Tym razem zbieraliśmy na walkę z sepsą. Jak co roku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bardzo dużo działo się przy ratuszu. Był m.in. SAR Kołobrzeg, Grupy Rekonstrukcji Historycznych, Drift Team Kołobrzeg, WOPR, grupa Paramedic, a Klub Voyager prezentował swoje motocykle.

A kilka kroków dalej już tradycyjnie grała Basia i Przyjaciele. Jak zawsze było tu smacznie i wesoło.

W Kołobrzegu przez całą niedzielę kwestowało ponad 200 wolontariuszy, również tych najmłodszych, którzy od rana do wieczora zbierali pieniądze do puszek. Mieszkańcy także dopisali.

Kołobrzeski sztab mieścił się w Hali Milenium, gdzie do późnych godzin liczone były datki zebrane do puszek. Podczas tegorocznego finału zebrano 234 657,90 zł. To fundusze zebrane przez wolontariuszy, w puszkach stacjonarnych i firmowych oraz w eSkarbonkach. Jednak nie jest to jeszcze ostateczna kwota. Trwają jeszcze aukcje przedmiotów przekazanych przez mieszkańców Kołobrzegu. Hasło tegorocznej zbiórki to „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”

 

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn