Miasto ogłosiło konkurs architektoniczny na zaprojektowanie instalacji plenerowej zawierającej nazwę KOŁOBRZEG. Napis będzie zlokalizowany na Skwerze im. komandora Mieszkowskiego przy latarni morskiej.

Nasze miasto wzbogaci się o kolejną atrakcję. Zdobywające na całym świecie coraz większą popularność napisy z wyrazami sympatii dla danego miasta już wkrótce pojawią się również w Kołobrzegu. Instalacja jest realizacją zadania w ramach  6. edycji Budżetu Obywatelskiego pod nazwą „KOŁOBRZEG MUST HAVE”. Do konkursu mogą przystąpić artyści lub firmy, które zaproponują kształt liter, oraz materiał z jakiego mają być zrobione.

Termin składania prac upływa 14 kwietnia. Zwycięzcę konkursu poznamy do 25 kwietnia. Środki przeznaczone na napis to 400 tysięcy złotych. Inwestycja zakończy się w tym roku.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze  
+10 # makuch 2023-02-02 18:32
Prosze nie, nie i nie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # Wiesław 2023-02-03 10:43
„Gdy rozum śpi, budzą się demony”. Pani Prezydent zachorowała a ktoś w urzędzie wykorzystuje ten fakt i wyciąga z lamusa wielokrotnie odkładany pomysł z napisem.
Pandemia Covid 19 można powiedzieć, że już minęła, ale dużo wcześniej była pseudo kulturalna pandemia na napisy nazw miejscowości. Niemal każda Pipidówka w Polsce, żeby zaistnieć medialnie fundowała sobie napis. Już sądziłem, że ta głupia moda się skończyła i szczęśliwie ominęła Kołobrzeg a jednak ciągle znajdują się ludzie, którzy chcą wyrzucić publiczne pieniądze w błoto i oszpecić mój piękny Kołobrzeg.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # Alojzy 2023-02-03 20:38
Nie chcę tego w Moim mieście. Nie potrzeba być tacy jak wszyscy. Po co nam ten kicz i do tego za grubą kasę pewnie jak zwykle??!! Lepiej zapłacić komuś aby zabrał leżące drzewa w parku Fredry.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # Andżela 2023-02-04 12:11
Ten napis jest jak tatuaż na pięknej kobiecie. Tylko oszpeci miasto i jego zabytkowy charakter w tamtej okolicy. Jak pięść do nosa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn