Podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kołobrzegu udało się zebrać ponad 230 tysięcy złotych, z czego około pół tony to same monety.

Minęły dwa tygodnie od 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku udało zebrać się blisko 155 milionów złotych, a w samym Kołobrzegu ponad 230 tysięcy. Ale na tym nie koniec, bo wciąż trwają licytacje na allegro, a nawet dochodzą jeszcze nowe. Przedmioty lub usługi można jeszcze wystawiać i licytować do 12 lutego. Na Facebooku WOŚP Kołobrzeg na bieżąco podawane są informacje dotyczące kołobrzeskiego finału. „Drobna” ciekawostka to waga zebranych monet, które ważyły około pół tony, z czego połowę stanowiły drobne monety (1, 2 i 5 groszy).

Kolejną ciekawostką są największe kwoty zebrane w puszkach. Na podium znalazły się puszki 3 pań, w tym jednej 11 letniej. Jedna z kwotą na blisko 6 tysięcy złotych, druga ponad 5 tysięcy 600 złotych i trzecia na blisko 5 tysięcy. Kołobrzeski sztab WOŚP wydał łącznie 238 puszek 211 wolontariuszom. 14 z nich nie odebrało puszek. 

Hasło tegorocznej zbiórki to „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”


 wosp 2

wosp 3

Komentarze  
+5 # Ryby pływają na niby 2023-02-06 13:59
No i co z tego? To jakaś nowa religia?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # A 2023-02-07 10:44
Ale niepełnosprawnego na wolontariusza nie chcieli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn