Potwierdziła się podana przez nas wczoraj informacja o odejściu Marcina Beńki z Platformy Obywatelskiej. Szef PO w powiecie, Marek Hok skomentował sprawę na portalu społecznościowym.

Prezentujemy cały komentarz zamieszczony na Facebooku, przez posła Marka Hoka.

Mój komentarz w sprawie odejścia pana Marcina Beńko z PO:

"Do tej pory starałem się nie komentować publicznych wystąpień moich koleżanek i kolegów z PO dotyczących spraw samorządowych czy politycznych. Ale dzisiejsze oświadczenie pana Marcina Beńko i jego rezygnacja z członkostwa w klubie radnych PO Rady Miasta i opuszczenie szeregów partii oraz obarczenie mojej osoby za te decyzje, zmusza mnie do reakcji i komentarza.

Pan Marcin Beńko należał i należy do najmniej pracowitych i aktywnych radnych.To samo, a może i więcej mogę powiedzieć o jego pracy i zaangażowaniu na rzecz kołobrzeskiej PO. Ta sytuacja trwa już od bardzo dawna. Co prawda, po raz kolejny uzyskał mandat radnego w wyborach samorządowych, ale znanymi nie tylko sobie metodami i "specyficzną" kampanią wyborczą. Mam wrażenie, a nawet przekonanie, że mandat ten potrzebny był i jest panu Marcinowi Beńko dla spełnienia jego ciągle rosnących ambicji i oczekiwań awansów. Wielokrotnie otrzymywał on szanse rozwoju zawodowego, ale nie potrafił lub nie chciał z nich skorzystać.

Dzisiejsza decyzja pana Marcina Beńko nie osłabia kołobrzeskiej PO, wręcz przeciwnie, może wpłynąć na poprawę jej wizerunku. Od wielu miesięcy staramy się budować nowe oblicze PO i chcemy stawiać na ludzi pracowitych, zaangażowanych, przyzwoitych, którzy przywrócą wiarę tak członków naszej partii jak i wyborców i mieszkańców Kołobrzegu dla naszego programu i działań. Stawiamy na jakość a panu Marcinowi Beńko życzę wszystkiego najlepszego na "nowej-starej" drodze politycznej i realizacji jego niespełnionych ambicji tak zawodowych jak i samorządowych".

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn