W ostatnim czasie działania schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kołobrzegu ukierunkowane były na reorganizację przytuliska. Podjęto również starania o poprawę warunków bytowania zwierząt. 

Kołobrzeskie schronisko powoli przechodzi zmiany. W tej chwili na jego terenie stoją już cztery nowe domki dla psów, które pojawiły się tu dzięki wsparciu miasta. 

W dojściu do domków ułożono także betonową kostkę. W każdym z nich znajdują się po cztrey budy wyłożone słomą.

W tej chwili w kołobrzeskim schronisku przebywa 91 psów, z czego 54 z terenu naszego miasta. Wciąż 6 gmin nie odebrało czworonogów. Ale trzy gminy już szykują się do odbioru.

W kołobrzeskim schronisku cały czas działa wolontariat. Istnieje także możliwość wyprowadzania psów na spacer, ale pod jednym warunkiem. Każdy wolontariusz powinien przepracować na rzecz tych zwierząt w schronisku 50 godzin. Schronisko zaprasza także wszystkich, którzy są zainteresowani adopcją do odwiedzania psów.

Każdy kto chce dołożyć cegiełkę do poprawy losów zwierząt może przekazywać na rzecz kołobrzeskiego schroniska 1,5% podatku. Wszelkie informacje dotyczące przytuliska znaleźć można na Facebooku Schronisko Dla Zwierząt REKS w Kołobrzegu.

 

Komentarze  
+1 # aTomek 2023-03-16 00:17
Brawo Panie Arku tak trzymać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # PsiAdherent 2023-03-17 00:17
Rozbawiło mnie słowo"powoli". Dodałbym do tego "bardzo".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn