22 marca startują młodzieżowe warsztaty dziennikarskie „Morze informacji czy może fake newsów?” w Laboratorium Kultury Adebar (dawniej Adabar) w ratuszu. Na spotkania zaprasza Fundacja Północna 28. Wstęp wolny.

Dawno, dawno temu…narodził się internet. Rewolucja cyfrowa całkowicie zmieniła wartość informacji i komunikację między ludźmi. A później pojawił się fake news – pojęcie, które całkowicie zawojowało świat medialny, społeczny i polityczny. Czy naprawdę wiemy, o czym czytamy, jak to rozumiemy i co następnie przekazujemy dalej? Według ostatnich badań Eurostatu jedynie 20 procent internautów weryfikuje część informacji znalezionych w sieci. A Ty, do której grupy należysz?

Fake newsy to jeden z bloków tematycznych, które zostaną poruszone podczas młodzieżowych warsztatów dziennikarskich organizowanych przez Fundację Północna 28. Osoby zainteresowane pracą dziennikarza, będą mogły posłuchać i podyskutować o współczesnych mediach, sprawdzić swoje umiejętności lub po prostu fajnie spędzić czas.

Warsztaty „Morze informacji czy może fake newsów?” rozpoczynają się 22 marca o godz. 18 w Laboratorium Kultury „Adebar” (ratusz). Wstęp wolny!

Fundacja Północna 28 zaprasza serdecznie uczniów ostatnich dwóch klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich.

 

Projekt dofinansowany z programu Społecznik 2022-2024.

Harmonogram spotkań:

22, 27, 30 marca i 3 kwietnia.

Warsztaty Dziennikarskie

Komentarze  
-1 # Sołtys 2023-03-17 08:18
Dziennikarze radia szczecin tez beda?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn