18 marca 1945 roku w Kołobrzegu kapral Franciszek Niewidziajło dokonał symbolicznych zaślubin Polski z morzem. Dziś na pamiątkę odzyskania dostępu do morza, ślubowali Jungowie Ligi Morskiej i Rzecznej.

Ceremonia zaślubin Polski z morzem łączy najstarsze pokolenia kombatantów, uczestników walk o Kołobrzeg z najmłodszym pokoleniem. Jak co roku młodzież związana z Ligą Morską i Rzeczną, kombatanci, władze samorządowe i mieszkańcy spotkali się pod Pomnikiem Zaślubin by uczcić odzyskanie dostępu do morza po prawie 6 latach niemieckiej okupacji.

Dzisiaj flaga Polski została zanurzona w morzu. 78 lat temu wbito ją w dno Bałtyku, a kapral Franciszek Niewidziajło rzucił w morze pierścień dokonując symbolicznego aktu zaślubin.

W tym roku dla uczczenia 78 rocznicy przygotowano 78 metrową flagę państwową, która została rozwinięta na plaży przy pomniku. 

Na zakończenie uroczystości liczne delegacje samorządowców i różnych organizacji złożyły pod Pomnikiem Zaślubin kwiaty. 

Komentarze  
+7 # Ryby pływają na niby 2023-03-17 17:50
Słabo to wszystko wygląda.Bantustan.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn