Policjanci w miejscu interwencji zjawili się pierwsi. Dzięki szybkiej reakcji i podjęciu resuscytacji krążeniowo-oddechowej prawdopodobnie wraz z przybyłymi na miejsce innymi służbami uratowali życie człowieka.

Do zdarzenia doszło przy jednej z kołobrzeskich galerii. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące leżącego, sinego mężczyzny. W miejsce niezwłocznie zadysponował najbliższy patrol policji w składzie mł. asp. Stanisław Malepszak i sierż. Damian Skotnicki. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli grupę ludzi dookoła ok. 60-cio letniego mężczyzny leżącego na ziemi. Podbiegli do niego i sprawdzili czynności życiowe, mężczyzna nie oddychał. W związku z tym podjęli resuscytacje krążeniowo-oddechową. Uciskali klatkę piersiową oraz wykonywali wentylację mężczyzny aż do czasu przyjazdu innych służb, w tym załogi pogotowia ratunkowego, które wraz z zespołem Państwowej Straży Pożarnej z Kołobrzegu kontynuowało RKO.

Dzięki współdziałaniu wszystkich służb i szybkiej reakcji przybyłego na miejsce patrolu mężczyzna odzyskał krążenie i został zabrany do szpitala.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn