Miasto rozstrzygnęło postępowanie na wykonanie studium potencjału i kierunkowych funkcji rozwoju obszaru Podczela w Kołobrzegu. Spośród dwóch złożonych ofert wybrano firmę Ernst & Young z Warszawy. 

W lutym miasto rozpoczęło poszukiwania specjalistycznej firmy, która wykona studium potencjału i kierunkowych funkcji rozwoju obszaru Podczela w Kołobrzegu. Po raz pierwszy ten obszar miasta ma zostać przeanalizowany przez ekspertów pod kątem tego jak i w którym kierunku powinien się rozwijać. Propozycje mają wynikać z szeregu opracowań zarówno przestrzennych jak i ekonomicznych. Wpłynęły dwie oferty i obie spełniły warunki określone w zapytaniu. Miasto wybrało międzynarodowy koncern świadczący profesjonalne usługi doradcze i audytorskie, Ernst & Young.

Wybranie tej firmy kolejny etap w kierunku rozwoju Podczela, ale  przemyślane zagospodarowanie tego terenu to długotrwały proces, który może trwać przez następne dekady. Jak czytamy w opisie przedmiotu zamówienia, niepożądanym kierunkiem rozwoju dla terenów po byłym lotnisku są funkcje przemysłowe, m. in. ze względu na sąsiedztwo terenów mieszkaniowych oraz funkcję uzdrowiskową i turystyczną. Rozwój nowych funkcji Podczela związany będzie z potrzebą wzmocnienia powiązań komunikacyjnych, w tym również połączeń kolejowych i rowerowych. Niezbędne będzie rozwinięcie infrastruktury technicznej oraz społecznej. Konieczne jest wskazanie spójnej wizji i najbardziej oczekiwanego kierunku rozwoju oraz przygotowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu po byłym lotnisku w Bagiczu. 

Miasto za opracowanie studium zapłaci 155 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn