Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Budżetowo-Gospodarczej radni zapoznali się z projektem uchwały dotyczącym poszerzenia granic naszego miasta. Dokument będzie procedowany podczas najbliższej sesji Rady Miasta 29 marca. 

30 listopada ubiegłego roku Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic administracyjnych Gminy Miasto Kołobrzeg.  W tej chwili miasto zakończyło już konsultacje społeczne. We wskazanym terminie wpłynęły 2104 ankiety, z czego 2076 ankiet złożyli mieszkańcy Kołobrzegu. Ponad 94 procent ankietowanych opowiedziało się za integracją miasta z częścią sołectwa Korzyścienko.

Zagospodarowanie tego terenu da szanse na wykorzystanie potencjału istniejącej rezerwy terenów wokół linii kolejowej, stwarzając realne możliwości ich zagospodarowania dla nowych funkcji. Bezpośrednie sąsiedztwo proponowanego do włączenia obszaru zapewni spójność urbanistyczną, a istniejący potencjał gospodarczy uatrakcyjni ofertę inwestycyjną miasta. Wskazany teren w dużej części użytkowany jest przez spółki miejskie spełniające kluczową rolę w gospodarce komunalnej w regionie powiatu kołobrzeskiego. Włączenie funkcjonującej dziś poza granicami miasta infrastruktury komunalnej w zasób gruntów miejskich wzmocni potencjał gospodarczy tego obszaru. 

To jedna z ważniejszych uchwał tej kadencji, czyli połączenie dla wspólnych korzyści. Jak mówi Ewa Pełechata, proces który został w tym kierunku rozpoczęty nie jest tylko dla mieszkańców Kołobrzegu, ale dla naszego całego regionu, i jest to ogromna szansa aby Kołobrzeg mógł odważnie i bezpiecznie patrzeć w przyszłość. Jak mówił podczas wczorajszej Komisji Maciej Bejnarowicz, o ile żadnym sukcesem nie jest przekonanie przekonanych, czyli mieszkańców Kołobrzegu, o tyle rzeczywiście porażką jest kompletne nieprzekonanie mieszkańców Gminy Kołobrzeg, i tu jest realny problem.

Jak mówi Ewa Pełechata często są takie działania, w których na początku mieszkańcy nie widzą nic dobrego, a potem się okazuje ze to był dobry krok.

Głosowanie nad uchwałą o dokonanie zmiany granic administracyjnych Gminy Miasto Kołobrzeg odbędzie się w środę 29 marca.

Komentarze  
0 # Kg 2023-03-24 17:04
2 tys osób, które wypełniły ankietę to jest ok 5% mieszkańców Kołobrzegu. Sądzę że nie jest to miarodajna ilość osób aby wnioskować ze mieszkańcy Kołobrzegu są za poszerzeniem granic miasta. Zdecydowana większość nie wzięła udziału w tym przedsięwzięciu co może oznaczać ze niie popierają działań AM i są przeciwni i w tako sposób to wyrażają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # Ryby pływają na niby 2023-03-25 00:40
Żadnego łączenia ani poszerzania granic miasta kosztem wsi .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Sandra. 2023-03-27 16:02
Poszerzać , poszerzać... ale tworzyć miejsca pracy czyli fabryki, zakłady produkcyjne, strefę ekonomiczną. Już pandemia pokazała ile osób zostało bez pracy gdy przestały funkcjonować hotele, pensjonaty, bary... Myślę że na takim poszerzeniu granic na pewno nie stracą mieszkańcy okolicznych miejscowości i wsi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn