Dariusz Kaleta i firma Pilawa to tegoroczni laureaci Kołobrzeskiego Konika. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali w RCK.

 

Dariusz Kaleta otrzymał nagrodę od dziennikarzy. Kapituła doceniła jego pracę w galerii i fakt, że jako jedyny mieszkaniec Kołobrzegu został wyróżniony w rankingu Kompas Sztuki. Jest to lista najlepszych współczesnych polskich artystów grup artystycznych ogłaszana raz w roku przez Rzeczpospolitą.

 

Przemysław Polanin, który w imieniu dziennikarzy przedstawiał laureata wymienił także tych, którzy o nagrodę się „otarli”. To wolontariuszki ze schroniska dla zwierząt: Barbara Patruś, Monika Wanda Władzińska, Ilona Parzych, Judyta Kopańska oraz Stanisław Kozicki - trener brązowych medalistów Igrzysk Olimpiad Specjalnych w koszykówce.

 

Prezydent Janusz Gromek, Kołobrzeskiego Konika przyznał firmie Pilawa. To producent min wind, schodów czy platform schodowych i pionowych dla osób niepełnosprawnych Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowo Produkcyjne jest największym polskim producentem dźwigów, obecnym na rynku od 1980 roku.

 

Prezydent miasta przyznał też nagrody specjalne. Otrzymali je Kolobrzeski Klub Morsa,  Inter Medical,  Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Klub Piłkarski Kotwica Kołobrzeg.

Kołobrzeskie koniki zostały przyznane po raz 15. Tegoroczna gala odbyła się w RCK.

[hdvs videoid=1398]
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn


Facebook