Dzisiaj w Hali Milenium, w ramach XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych 2023 odbyła się rywalizacja w brydżu sportowym.

Maj w województwie zachodniopomorskim stoi pod znakiem rywalizacji sportowej, a wszystko za sprawą XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Konkurencja, która odbyła się dzisiaj, to brydż sportowy. 

W największym skrócie brydż to logiczna gra karciana, z udziałem 4 graczy tworzących dwie rywalizujące pary. Gra składa się z dwóch części  – licytacji i rozgrywki. W pierwszej gracze deklarują minimalną ilość lew do ugrania poprzez m.in. wybór koloru atutowego, po zawarciu kontraktu ostatecznego starają się wypełnić go w trakcie rozgrywki. Wygrywa ta para, która w określonej sekwencji rozdań popisze się lepszym wynikiem od rywali. 

Co ważne, zdaniem wielu ekspertów, regularna gra w brydża poprawia funkcjonowanie umysłu w codziennych sytuacjach, znikają problemy z pamięcią, a ryzyko zachorowań na choroby związane z podeszłym wiekiem zmniejsza się o ponad 80%.

W dzisiejszych rozgrywkach w Hali Milenium wzięło udział 120 sportowców z 10 województw.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn