Kolejne podejście do budowy odcinka ścieżki rowerowej na moście przy szpitalu zakończyło się niepowodzeniem. Ogłoszony w tym roku przetarg na wykonanie tej inwestycji nie został rozstrzygnięty. Oferta znacznie przewyższyła kwotę jaką miasto przeznaczyło na ten cel.

Budowa ścieżki rowerowej przy Łopuskiego od skrzyżowania z Jedności Narodowej do mostu na Kanale Drzewnym zakończyła się w listopadzie 2018 roku. Docelowo miała się łączyć ze ścieżką, która znajduje się na moście od ulicy Rzecznej. Do ich połączenia brakuje kilkunastometrowego łącznika na moście. Łącznika, który wciąż dzieli. W tej chwili stanowi dużą niedogodność zarówno dla rowerzystów jak i pieszych. Początkowo miasto planowało wybudować ten odcinek ścieżki w ramach formuły zaprojektuj i wybuduj. Po trzech przetargach nie udało się wyłonić wykonawcy. Dlatego w ubiegłym roku miasto postanowiło zmienić formę podejścia do tej inwestycji, czyli najpierw wykonać projekt, a potem ogłosić przetarg. Projekt został wykonany, dlatego miasto ogłosiło przetarg. Na tel cel przeznaczyło 1 milion 160 tysięcy złotych. Niestety wpłynęła tylko jedna oferta i to na kwotę ponad 2 milionów złotych. W związku z tym przetarg nie został rozstrzygnięty, ale miasto będzie go ponawiać. 

Komentarze  
+1 # zxy 2023-05-26 07:51
Na początku to naprawcie tą spartoloną drogę do Podczela
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn