Już po raz dziewiąty Kołobrzeg gości młodych tancerzy z całego kraju i nie tylko. Dzisiaj rozpoczęły się IX Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe.

Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe w Kołobrzegu to konkurs organizowany od 2015 roku, który zrzesza wokół siebie profesjonalne niepubliczne szkoły baletowe z Polski i z Europy. Jest to bardzo prestiżowa impreza skupiająca ludzi kultury i sztuki tanecznej, jednocześnie otwarta dla szerokiej publiczności. W tym roku już po raz dziewiąty będzie można zobaczyć sztukę przez duże S. Dzisiaj w Regionalnym Centrum Kultury od rana trwały zmagania eliminacyjne.

Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku ponownie zgłosiła się bardzo duża liczba uczestników.

Dzisiejsze eliminacje odbywały się po okiem wyjątkowego jury, którego przewodniczącą jest polska tancerka, choreografka, wykładowczyni Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Zofia Rudnicka.

A już w niedzielę 28 maja o godzinie 12 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury odbędzie się koncert galowy laureatów.

Pomysłodawcą projektu Międzynarodowych Konfrontacji Baletowych, które odbywają się w naszym mieście po raz dziewiąty jest Iwona Vetter wraz z International Dance Academy w Kołobrzegu, które w tym roku będzie obchodzić swoje 20-lecie.

Dodaj komentarz

Komentarze na portalu informacje.kolobrzeg.pl są własnością ich twórców. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za opinie pozostawione w serwisie. Jeśli jakikolwiek komentarz uważasz za niestosowny lub narusza jakiekolwiek zasady komentowania w serwisie napisz na adres: studio@tkk.pl

Kod antyspamowy
Odśwież

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn